Published on March 3rd, 2013 | by fileto

0

Καυγατζήδες φίλαθλοι με ένα τραυματία

Επεισόδιο μεταξύ των αστυνομικών δυνάμεων και των οπαδών του Ολυμπιακού, που βρέθηκαν σήμερα στο κλειστό της Καβάλας, σημειώθηκε με έναν τραυματία φίλο των «ερυθρολεύκων».

Στις εξέδρες του κλειστού του Καλαμίτσας βρέθηκαν σήμερα για την αναμέτρηση των πρωταθλητών Ευρώπης και Ελλάδας με αντίπαλο την Καβάλα περίπου 60 οπαδοί του Ολυμπιακού, που κατήγγειλαν ότι μετά το τέλος του ματς δέχθηκαν επίθεση από τις αστυνομικές δυνάμεις, χωρίς λόγο.

Οι οπαδοί των «ερυθρολεύκων» κατήγγειλαν ότι από την επίθεση τραυματίστηκε ένας φίλος του Ολυμπιακού.

ΣΤΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΜΕΡΟΣ

Καβάλα – Ολυμπιακός 76-94

Ο Ολυμπιακός βρήκε αντίσταση από την Καβάλα για 30 λεπτά, όμως κατάφερε στο τέλος να φτάσει στη νίκη με 94-76 παρά τις απουσίες.

Από τον Ολυμπιακό, ο Γιώργος Πρίντεζης πέτυχε 21 πόντους σε 23 λεπτά χρόνου συμμετοχής, ενώ ο Κώστας Παπανικολάου είχε 17.

Για την Καβάλα ο Ατσάρα πέτυχε 16 και ο Μίτροβιτς 14.