Νεκρός 29χρονος στην ακτή της Αρωγής Ροδόπης
Ενημερώθηκε, βραδινές ώρες χθες, η Λιμενική Αρχή Φαναρίου, ότι στη θαλάσσια περιοχή Αρωγής νομού Ροδόπης, αγνοείται 29χρονος κολυμβητής.
Άμεσα προς διενέργεια έρευνας αναχώρησαν δύο περιπολικά οχήματα Λ.Σ-ΕΛ.ΑΚΤ. και απέπλευσαν το ΕΡ/ΚΟ-Α/Κ σκάφος «ΑΓΓΕΛΟΣ-ΑΛΕΚΟΣ» Τ.Λ. 115 και το ΕΠ/ΚΟ-Α/Κ σκάφος «ΚΟΜΝΗΝΟΣ» Σ.Λ. 281 με επιβαίνοντες προσωπικό της οικείας Λιμενικής Αρχής ενώσυμμετείχε και η ομάδα διάσωσης Κομοτηνής με εθελοντές αυτοδύτες.
Πρώτες πρωινές ώρες σήμερα, ο 29χρονος ανευρέθη νεκρός από δύτες και η σορός του μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο όχημα στο «Σισμανόγλειο» Γενικό Νοσοκομείο Κομοτηνής για νεκροψία- νεκροτομή.
Προανάκριση διενεργείται από το Λιμενικό Σταθμό Φαναρίου.
Σχόλια