Οι Γιατροί του Κόσμου στον Καραβαγγέλη Παγγαίου
Μεριμνώντας για την υγεία των πιο ευπαθών ομάδων και με σταθερή παρέμβαση στο πλευρό των πιο απομακρυσμένων πληθυσμών στην Ελλάδα, οι Γιατροί του Κόσμου με γιατρούς, νοσηλευτές και διοικητικούς θα βρεθούν στο Δήμο Παγγαίου.
Οι Γιατροί του Κόσμου ιδιαίτερα ευαισθητοποιημένοι για τα προβλήματα και τις ανάγκες ιατρικής περίθαλψης των ηλικιωμένων, το Σάββατο στις 02/11/2013 θα επισκεφθούν το Δήμο Παγγαίου και συγκεκριμένα το δημοτικό διαμέρισμα Καραβαγγέλη με καρδιολόγο και ορθοπεδικό για παροχή πρωτοβάθμιας ιατρικής περίθαλψης.
Οι εξετάσεις θα πραγματωθούν στο εκεί υπάρχον κοινοτικό κατάστημα και θα ξεκινήσουν στις 09:00π.μ.
Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την αποστολή των «Γιατρών του Κόσμου», μπορείτε να απευθυνθείτε στα ακόλουθα τηλέφωνα:
Γραφείο Παραρτήματος Καβάλας: 2510227224
Υπεύθυνη Παραρτήματος Γιοβανιού Άννα: 6934179335
Σχόλια