Θανατηφόρο τροχαίο στη Λεύκη Ξάνθης
Την 9-8-2014 το βράδυ, στην επαρχιακή Οδό Ξάνθης – Λεύκης, Ι.Χ.Ε. αυτοκίνητο, που οδηγούσε 33χρονος ημεδαπός, συγκρούστηκε νωτομετωπικά με δίκυκλη μοτοσικλέτα που οδηγούσε 47χρονος ημεδαπός και επέβαινε 34χρονη ημεδαπή. Α ποτέλεσμα της σύγκρουσης ήταν ο σοβαρός τραυματισμός του 47χρονου και ο θανάσιμος τραυματισμός της 34χρονης.
Ο 47χρονος και η 33χρονη μεταφέρθηκαν σ το Γενικό Νοσοκομείο Ξάνθης.
Προανάκριση για τα αίτια και τις συνθήκες του ατυχήματος διενεργεί το Τμήμα Τροχαίας Ξάνθης .
Σχόλια