Το δοχείο αντί μπογιά είχε κάνναβη!
![Foto1m_1](https://fileto.gr/wp-content/uploads/2019/03/Foto201m_1-225x300.jpg)
Συγκεκριμένα, σε έλεγχο που διενεργήθηκε κατά την αποβίβαση του ανωτέρω από Ε/Γ – Ο/Γ πλοίο στο λιμάνι της Μυτιλήνης και μετά από ένδειξη αστυνομικού σκύλου ανίχνευσης ναρκωτικών ουσιών Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ., βρέθηκε να κατέχει επιμελώς κρυμμένη εντός πλαστικού δοχείου που περιείχε χρώμα (μπογιά), μια (01) πλαστική συσκευασία περιέχουσα φυτικά αποσπάσματα κάνναβης, συνολικού βάρους ενός κιλού πεντακοσίων δεκατεσσάρων γραμμαρίων και σαράντα πέντε εκατοστών του γραμμαρίου (1.514,45gr).
Από το Κεντρικό Λιμεναρχείο Μυτιλήνης που διενεργεί την προανάκριση, κατασχέθηκε ένα (01) κινητό τηλέφωνο, ένα (01) ακτοπλοϊκό εισιτήριο και η ανωτέρω ποσότητα ναρκωτικής ουσίας.
Σχόλια